Króliczka

Niedziela była wyjątkowo brzydka. Od czasu do czasu słonko wyszło zza chmur, ale było wietrznie i nieprzyjemnie. Cały dzień przesiedziałam w domu, ale jak to ja … znalazłam sobie zajęcie. Tak powstała króliczka, która miała być królikiem, ale uszycie ogrodniczek po raz kolejny mnie przerosło. Muszę nad tym popracować:-)

0A jak powstawała króliczka? Przygotowałam z papieru szablony – osobno ręce, nogi i korpus. Gotowe przyłożyłam do złożonego zewnętrznymi stronami do siebie materiału i odrysowałam.

12 Następnie zszyłam ze sobą poszczególne części w miejscu odrysowanego ołówka i odcięłam nadmiar materiału. Wywinięte na drugą stronę części wypchałam ocieplaczem.

345Pozostało ręcznie przyszyć ręce i nogi do reszty ciałka:-) oraz wyszyć oczy i nosek. Szczuplutka ta nasza króliczka:-)

67Ubranko?! To zawsze dla mnie wyzwanie. Nie mam szablonów, zawsze tworzę coś na poczekaniu … i nigdy nie wiem, czy coś z tego wyjdzie:-)

91011Króliczka ubrana, tasiemka do zawieszenia przypięta … jeszcze trochę różu na policzki i dekoracja gotowa.

111213Może spróbujecie uszyć swojego króliczka?!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Wpis: “Króliczka” skomentowano: 10 razy

  1. Śliczna! Kompletnie nie mam pojęcia o szyciu takich cudeniek i zawsze wydaje mi się , że jest to bardzo skomplikowane.. Ale sukieneczka to prawdziwy majstersztyk!

  2. Świetna robota. Ja przymierzam się do zakupu maszyny do szycia. Mogłabyś mi jakąś doradzić. Dodam że jestem laikiem w sprawach szycia, ale bardzo się nakręciłam na to:)

    • Ja kupiłam maszynę mechaniczną, ponieważ na takiej uczyłam się szyć. Ale myślę, że teraz mój wybór byłby inny. Nie wiem do czego chcesz wykorzystywać w przyszłości swoją maszynę, ale zdecydowanie polecam zakup maszyny komputerowej. Maszyny te posiadają dużo ułatwień dla osób początkujących, chociażby ustawienie prędkości. Dużo dodatkowych funkcji, większy wybór ściegów (ściegi ozdobne), uważam, że to duża przewaga nad maszynami mechanicznymi. Dzięki tym funkcjom, na pewno maszynę obsługuje się szybciej i przyjemniej :-) Pozdrawiam!

Dodaj komentarz