Pajac

Witajcie…dzisiaj kolejny wpis z serii DIY. Święta już się skończyły…ale udekorowane na ten czas mieszkania pewnie jeszcze jakiś czas będą cieszyć nasze oczy. Zachęcam dzisiaj do wykonania świątecznego pajaca.

1

W internecie znalazłam wzór jaki należy wyciąć z materiału żeby uszyć pajaca. Niestety nie dało się go wydrukować…”na oko” narysowałam na papierze  szablon, osobno ręce, nogi i korpus. Gotowy szablon przyłożyłam do materiału i odrysowałam. Chciałam żeby pajac miał czerwoną czapkę i buciki więc te elementy odrysowałam na innym materiale – użyłam filcu. Następnie zszyłam ze sobą poszczególne części…

 …wywinięte na drugą stronę…wypchałam. Nie polecam tutaj waty, ponieważ bardzo zmniejsza swoją objętość i zbija się w grudki. Kupuję w sklepie z materiałami ocieplacz, który kroję na kawałki. Największym wyzwaniem okazały się uszy…małe uszka pajacyka:-) Wymagały dużej cierpliwości.

Ręcznie przyszyłam ręce, nogi…i oczywiście uszy do reszty ciałka:-)

6

Pozostało wyszyć oczy, usta i oczywiście ubrać pajaca…tu wedle uznania. Ja uszyłam zestaw w kolorystyce, którą najbardziej lubię w okresie świąt. Spódnica…czemu nie?!:-) Przyznam, że pierwotnie miały to być ogrodniczki, ale mi nie wyszły.

7

Trochę różu na policzki i pajac gotowy.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Dodaj komentarz