Metamorfoza szafy

Właśnie zabrałam się za malowanie drzwi wejściowych, ale o tym kiedy indziej. Dzisiaj chciałam pokazać jak zmieniłam szafę w przedpokoju. Pomalowałam ją już dawno temu, teraz znalazłam zdjęcia ( kiepskiej jakości:-( ) i postanowiłam zrobić o tym post.

Szafa była robiona na wymiar. Pamiętam jak pojechałam do marketu budowlanego z zamiarem kupna płyt i niezbędnych akcesoriów do zrobienia zabudowy. Miałam kupić płyty w kolorze białym. I do dzisiaj nie wiem jak to się stało, że ostatecznie wybrałam … brrr … kolor olchy. Może to ze zmęczenia?! Remont ciągnął się w nieskończoność.  Ta szafa miała być szafą gospodarczą i zależało mi, żeby jak najszybciej schować w niej cały bałagan … drabinę, odkurzacz, deskę do prasowania i pozostałe po remoncie puszki z farbami.

3q Nie chciałam, żeby drzwi były płaskie. Szukałam więc pomysłu na wyżłobienia i zrobiłam wizualizacje … z papieru :-) Jak już zdecydowałam się na ostateczny wzór, kupiłam przycięte na wymiar sklejki, które potem klejem montażowym przykleiłam do skrzydeł drzwi.

4qPo zaszpachlowaniu wszystkich łączeń zabrałam się za malowanie. Tak … to materac :-) Musiałam łóżko oprzeć o ścianę, żeby zrobić miejsce na podłodze. W takiej pozycji mogłam klejone elementy lepiej docisnąć. Szlifowało się też wygodniej.

7qJuż zamontowane drzwi jeszcze raz zaszpachlowałam, w tej pozycji wyszło jeszcze kilka niedoskonałości … no może trochę więcej niż kilka ;-)

8qPotem pozostało jeszcze pomalować i szafa była gotowa.

9qMałym kosztem szafa zmieniła się nie do poznania. Potrzebne rzeczy?! Sklejka, klej montażowy, szpachla, papier ścierny, farba … i oczywiście dobre chęci :-)

 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Wpis: “Metamorfoza szafy” skomentowano: 8 razy

  1. Wyszło przepięknie ! Sama mam ciemne drzwi do garderoby i zastanawiam się czy ich nie przemalować na biało. Jaki konkretnie papier użyłaś i farbę? Nie chciałabym żeby zżółkła z czasem…

  2. Drzwi prezentują się przepięknie. Sama myślę o przemalowaniu podobnych na biało. Czy możesz powiedzieć jaką farbę oraz grubość papieru ściernego użyłaś (szlifierka czy ręcznie ) ?
    Nie chciałabym aby zżółkły.
    Pozdrawiam serdecznie

    • Jeśli myślisz o zmianie to zachęcam, to nic trudnego. Najpierw zmatowiłam powierzchnie papierem ściernym o ziarnistości P120, robiłam to ręcznie. Malowałam uniwersalną emalią wodorozcieńczalną firmy Beckers. Ta farba nigdy mnie nie zawiodła, szybko schnie … i nie żółknie. Przed ostatnim malowaniem wygładziłam jeszcze powierzchnie papierem ściernym P240. Pozdrawiam…

Dodaj komentarz