Śnieżynki z białej masy

Łatwe do wykonania śnieżynki z masy … z sody oczyszczonej i mąki ziemniaczanej.

1rDo przygotowania masy potrzebujemy:

  • 1 szklankę sody oczyszczonej
  • 1/2 szklanki mąki ziemniaczanej
  • 3/4 szklanki wody

Wszystkie składniki wymieszałam w garnku i na małym ogniu podgrzałam, cały czas mieszając. Masa musi uzyskać konsystencję puree ziemniaczanego. Potem przełożyłam masę na blat oprószony mąką i wyrobiłam jak ciasto.

2r3rRozwałkowałam, ale nie całą masę na raz … tak było mi łatwiej.

4rJa wycinałam śnieżynki a potem je numerowałam. Potrzebne mi były do kalendarza adwentowego. Ale można z tej masy zrobić fajne ozdoby na choinkę … serduszka, gwiazdki … wybór foremek jest ogromny.

5rWycięte śnieżynki przełożyłam ostrożnie na pergamin  i odstawiłam w ciepłe miejsce do wyschnięcia. Nie polecam suszyć ich w piekarniku … mi zaczęły wyrastać i traciły formę. Pozostawione przy kaloryferze, na następny dzień były już gotowe i mogłam nawlekać nitki do zawieszania.

6r7r8rSuper, że masa jest biała i nie trzeba jej potem malować.

Materiałowe woreczki

Woreczki uszyłam do kalendarza adwentowego. Wystarczą kawałki materiału, szablony wycięte z tektury i trochę wolnego czasu. Za to potem pakowanie idzie szybko.

1u2uW zależności od okazji można wyciąć dowolne szablony i stworzyć wyjątkowe opakowania dla naszych prezentów.

3u4u5uPo odrysowaniu wzoru na materiale, wycięłam go wzdłuż linii. Szpilkami przypięłam wycięty wzór do materiału i obszyłam na maszynie ściegiem zygzakowym. Potem pozostało uszyć woreczki … 24 sztuki.

6u7u8u10uMoże prezenty pod choinką też będą zapakowane w woreczki?!

Adwent tuż…tuż…

… zostało mało czasu na przygotowanie kalendarza adwentowego … we wtorek już 1 grudnia. Jest tyle pięknych inspiracji i pomysłów… zawsze mam problem, który wybrać. Przyznam, że czekam do ostatniej chwili ze zrobieniem kalendarza, łatwiej jest mi wtedy zdecydować. Oczywiście w międzyczasie gromadzę małe podarunki i słodkości. Mój tegoroczny kalendarz jeszcze nie jest gotowy, ale chciałabym pokazać co przygotowałam dla siostrzenicy w ubiegłych latach. Pierwszy kalendarz, który samodzielnie wykonałam był zrobiony z płyty. Wycięłam z niej choinkę, pomalowałam na biało i przykleiłam do niej klamerki, na których zawisły paczuszki z prezentami.

3b4b5bNastępnego roku zapakowane prezenty powiesiłam na wieszaku. Bardzo szybki sposób na zrobienie kalendarza, ale nie pomyślałam, że pod ciężarem paczuszek plastikowy wieszak wygnie się. Niestety nie miałam już czasu na poprawki i nie do końca byłam zadowolona z efektu. Nawet jak teraz patrzę na to zdjęcie …to mi źle …brrr. A mogło być tak pięknie ;-)

6W zeszłym roku wykorzystałam uszyte dwa lata temu do kalendarza woreczki. Przywiązałam je bawełnianymi tasiemkami do patyka, który wcześniej obszyłam materiałem.

7bA Wy przygotowujecie kalendarze adwentowe dla swoich bliskich?

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...