Dziewczyńskie party

Jak coś jest dla dziewczynki, to jest po prostu dziewczyńskie. Takiego określenia używała moja siostrzenica, kiedy była młodsza. Zawsze to określenie wywołuje uśmiech na mojej twarzy.

Urodziny siostrzenicy już za nami, zorganizowane w przeciwlotniczym schronie znajdującym się na trenie dworca głównego. Mało dziewczyńskie?! Dla dzieciaków super atrakcja, ja sama byłam zachwycona i bawiłam się świetnie. Moim zadaniem było przygotowanie nakrycia stołu. Oczywiście jest w sklepach ogromna oferta kolorowych zestawów naczyń, dekoracji … jest w czym wybierać. Talerzyki, kubeczki pakowane są zazwyczaj po 6 sztuk, więc kiedy na przyjęciu ma być piętnaścioro dzieci, wiąże się to z dość sporym wydatkiem. I tu kilka pomysłów, jak niewielkim kosztem przygotować stół na imprezkę.

Plastikowe łyżeczki obkleiłam kolorową taśmą klejącą. Wydawałoby się, że to mały szczegół, ale dzieci wybierały łyżeczki w ulubionym kolorze.

19293949 Z kolorowego papieru przygotowałam proste do wykonania rozetki na patyku.

59Na jedną rozetkę potrzebujemy trzy kwadratowe kartki papieru. Każdą kartkę składamy w harmonijkę, sklejamy dwustronną taśmą klejącą końce każdej z trzech harmonijek, a potem sklejamy je ze sobą, tak aby utworzyły rozetkę.

6979Na koniec przyklejamy patyczek. Tak przygotowane rozetki, wsadzone do słoiczka są piękną dekoracją stołu.

8999Z bibuły zrobiłam różowe pompony. Podobnie jak przy rozetkach, kilka warstw bibuły składamy w harmonijkę, pośrodku związujemy sznurkiem i rozdzielamy poszczególne warstwy.

109119129139149159Na napoje przygotowałam butelki. W tygodniu poprzedzającym imprezkę wypiłam bardzo duuuużo soku pomidorowego, bo właśnie te butelki wydawały mi się idealne kształtem i wysokością. Butelki przyozdobiłam wyciętymi z papieru klejącego motylkami i wstążeczkami.

179189199209219Oprócz tortu miały być również inne słodkości. Pianki marshmallow nadziałam na patyczki do szaszłyków i zanurzyłam na chwilkę w białej polewie czekoladowej, potem posypałam cukrowymi motylkami.

229239Dla wszystkich gości na pożegnanie przygotowałam muffinki. Po zakończonym przyjęciu siostrzenica wręczyła ciastko każdemu, dziękując w ten sposób za obecność i wspólną zabawę.

249259269Do tego zwykłe, białe, papierowe talerzyki, kolorowe serwetki, słomki, obrus…

279289299309319329339Było słodko i kolorowo.

359 369Myślę, że wyszło całkiem fajnie.

Wyniki Candy

Dzisiaj jest już 1 kwietnia, czyli czas na ogłoszenie wyników Wiosennego Candy.

12Nie trzymam już dłużej w niepewności, nagrodę otrzymuje …

karola.po

 3Ponieważ za oknem szaro i buro, postanowiłam na poprawienie nastroju wylosować jeszcze jedną osobę, do której trafią dwa ptaszki i jest to …

Lili

4Gratuluję i dziękuję wszystkim za udział w zabawie.

Proszę osoby wylosowane o przesłanie danych do wysyłki nagród na adres mailowy umieszczony w dziale kontakt. Czekam trzy dni, potem losuję kolejne osoby:-)

Osoby, które chciałyby posiadać takie ptaszki :-), ale szczęście w zabawie nie dopisało … zapraszam do zakładki „pchli targ”.

Wiosenne Candy

Zapraszam Was do zabawy… do zgarnięcia zestaw pięciu ręcznie wykonanych ptaszków widocznych na zdjęciu.

ostateczna

Co trzeba zrobić?

1. Jeśli korzystasz z FB: polub mój Fanpage i udostępnij ten post na swojej tablicy. share_button

2. Jeśli korzystasz z Instagrama: zacznij obserwować mój profil i udostępnij zdjęcie z tagiem @bykaja.pl i #zgarnijptaszki

3. Możesz również wziąć udział w zabawie zostawiając komentarz pod tym postem.

Wszystkich uczestników z bloga, FB i IG „wrzucam do jednej maszyny losującej” – możesz zatem podwoić lub nawet potroić swoje szanse na zgarnięcie ptaszków. Komentujcie i udostępniajcie :-)

Zabawa kończy się 30 marca 2015 r., o godz: 23:59.

Wyniki losowania zostaną podane na blogu 1 kwietnia 2015 r.

Wytypowana osoba poproszona jest o przesłanie danych do wysyłki w ciągu trzech dni od ogłoszenia wyników, na adres mailowy umieszczony w dziale kontakt.

Powodzenia !!!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...