Kolejny brulion

„INNA OPTYKA PIĘKNA” … kolejna, już dziewiąta część Subiektywnego Przewodnika po Małych Przyjemnościach dotarła do mnie. Magiczna chwila, kiedy otwieram przesyłkę … czuć jeszcze zapach z drukarni i wiem, że czeka mnie kolejna niezwykła podróż do innego świata.

1g2gJuż sama okładka cieszy oko i zachęca do lektury. Jest estetyczna i świeża … uwielbiam taki klimat.

3gA w środku?! Mnóstwo niepowtarzalnych, klimatycznych zdjęć i inspiracji.

4g5g6gKolejny brulion dołączył do poprzednich części i nie ulega wątpliwości, że wiele razy będzie przeglądany i czytany. Zawsze pod ręką, na poprawienie nastroju.

7gMiłego wieczoru.

Drewniane stemple

Nowy zakup, nareszcie kupiłam sobie…

12…drewniane stemple z literami alfabetu. Przydadzą mi się do ozdabiania karnecików, które przyczepiam do prezentów…i pewnie nie tylko:-)

34Muszę jeszcze zorganizować skrzyneczkę do przechowywania stempli, bo to plastikowe opakowanie jest…bleeeee. Drewniana skrzyneczka będzie idealna.

Wyprawa po stolik

Tak sobie ostatnio wymyśliłam, że przydałoby mi się jakieś małe biurko. I znalazłam jeszcze jeden…ostatni wolny!!!…kącik w moim pokoju…w jedynym zresztą pokoju. Tak tylko mówię…już nie mam miejsca, ale ciągle coś wymyślam i kombinuję. Pomysł był, pozostało tylko wyszukać jakiś odpowiedni stolik. I znalazłam ten idealny na eBay’u…oczywiście nie byłabym sobą, gdyby nie była to okazja. Został zakupiony za 1/3 ceny, jest to składany stolik ścienny z Ikei…prawie jak nowy. Dzisiaj właśnie wybieram się po niego do Berlina…autobusem…ale nie takie rzeczy woziło się na plecach;-) Niestety z braku czasu nie uda mi się pojechać do Ikei…jakoś będę musiała to przeżyć. Ale może jak trochę mróz odpuści, to wybiorę się na pchli targ i może uda mi się złowić jakieś skarby:-) Bardzo lubię tam chodzić. Sprzedający nie kierują się zasadą, żeby zarobić…ale pozbyć się. Więc mam portfel pełen drobniaków, tak lepiej jest się targować. Muszę jednak pamiętać, że mam już dość spory bagaż.

A tutaj miejsce, gdzie będzie przykręcony do ściany mój nowy stolik. Aaaa…jeszcze nie wiem, gdzie przestawię lampę:-)

1Jak zrobi się ciepło, to dopiero będę się zastanawiała jak otwierać drzwi balkonowe. Ale przecież stolik jest składany, więc może nie będzie tak źle?!
Miłego weekendu życzę. A niebawem wpis z moim nowy kącikiem…mini biurem:-)

Oczy wilka…

…przerażające czy piękne?

1Długo chodziłam koło wilka, zanim go kupiłam. Zawsze to spojrzenie przyciągało. Wiele razy brałam ten obraz do ręki, a potem odkładałam na regał. Nie miałam kompletnie pomysłu, gdzie go mogę powiesić…i tak zostało:-) Już kilka razy zmieniał miejsce. Ostatecznie stoi na głośniku, oparty o ścianę. Miał być elementem zimowej aranżacji, jednak nie potrafię się z nim rozstać.

23Miłego wieczoru…

Przewodnik

Subiektywny Przewodnik po Małych Przyjemnościach…

1…od Moniki Kantor i Sebastiana Załęckiego jest już u mnie od świąt. Numer 8….wspaniała lektura, pełna energii, radości i pozytywnego nastawienia. Zawsze z niecierpliwością czekam na koleją część brulionu, tak nazwanego przez autorów.

Za oknem szaro, buro…i okropnie pada deszcz. W takie dni miło jest zatopić się w lekturze, która zabiera w niezwykłą podróż do innego świata. Kto ma ochotę poczuć ciepły piasek pod stopami, zasiąść w koszu na plaży i wsłuchiwać się w szum fal?! Książka jest napisana lekko i przyjemnie, pełno w niej pięknych fotografii. Rozdział Bon Appétit i kolejna dawka smakowitych przepisów kulinarnych.

Niezwykłe przewodniki, które leżą zawsze pod ręką…można delektować się nimi bez końca.

610Miłego wieczoru…

Wyprawa…

…do IKEI, trzeci raz z w tym miesiącu?! Wczoraj pomimo zmęczenia i tak z miłą chęcią:-) zerwałam się o 5 rano z ciepłego łóżka…żeby poczuć ten dreszcz emocji. Muszę przemierzyć około 250 km w jedną stronę…dużo to czy mało?! Niestety w moim mieście nie ma sklepu IKEA. Ale może lada chwila wybudują…są takie plany. Byłoby  wspaniale! Lubię tam przebywać:-)…można podejrzeć ciekawe pomysły na udekorowanie mieszkania. Podobają mi się przygotowane na miejscu aranżacje wnętrz…są funkcjonalne i ładne. W niektórych pomieszczeniach chętnie zostałabym na zawsze.

DSCN4295 m

Nie wiem jak to jest?!:-) Pomimo przygotowanej wcześniej listy zakupów w koszu i tak  lądują różne „gadżety”, których na liście nie było. Żartują sobie ze mnie, że jadę tyle kilometrów i kupuję „zestaw IKEA”: ramka, świeczka, doniczka…a niech się ze mnie śmieją:-)

Nowe talerzyki i miseczki…

…oczywiście obowiązkowe świeczki…

…ramka i materiał…pewnie uszyję z niego nową poduchę.

DSCN5911

Miłego wieczoru….

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...